Ile waży Święty Mikołaj?

Ile waży Święty Mikołaj- czy wiesz?

Hmmm… ja nie wiem, ale możemy się wspólnie przekonać zbierając monety.

Im więcej uzbieramy, tym większe szanse mamy, żeby pomóc innym i żeby zdobyć nagrody dla naszej szkoły.

Akcja rozpoczyna się już dziś!!! Trwa do 15 stycznia 2024roku.

Zbieramy w klasach monety od 1 grosza do 5 złotych.

Dodatkowo ogłaszamy konkurs na najciekawszy, najbardziej niepowtarzalny pojemnik- skarbonkę na monety.  Do 8 listopada macie czas, aby przygotować klasowy pojemnik.

I kolejna szansa na wygraną – klasa, która uzbiera największą kwotę w przeliczeniu na jednego ucznia, zdobywa dodatkową nagrodę.

Cele akcji  to:

1. Promocja postaci prawdziwego św. Mikołaja, biskupa Miry, jako patrona dzieci i młodzieży;
  2. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  3. Wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo zwłaszcza wsparcie działalności placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację

organizator w szkole: Małgorzata Suchta