Lekcja języka polskiego – Jak nie czytam, jak czytam!

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w wielu szkołach i bibliotekach odbywały się  zajęcia typu  akcja Przerwa na czytanie. Uczniowie klasy  5c oraz 5d zaprezentowały na lekcji języka polskiego książki, które czytają w domu i nie są to tylko lektury. Czytali fragmenty przyniesionych  książek i zachęcali w ten sposób do czytania, które rozwiją myślenie. Wśród wymienianych książek pojawiały się m. in. takie tytuły jak: ,,Opowiem o tym gwiazdom”, ,,11 papierowych serc”, ,,Rodzina Monet”, ,,Cisza przed burzą”, ,,Hania Humorek”, ,,Baśnie do poduszki”, ,,Nela i wrota Amazonii”

Poniższe zdjęcia pokazują zaangażowanie w akcję uczniów naszej szkoły.

Halina Dembowska