Święto Dyni w PP8

Na zagonie złota głowa
smaczne ziarnka w sobie chowa.
Okrągłe, pękate rumiane jak słońce,
w środku chowa skarby,
jak grosze w skarbonce.

We wtorek 31 października w naszym przedszkolu było pomarańczowo!!!
Dlaczego?
A dlatego, że obchodziliśmy Święto Dyni. Były dyniowe zawody, dyniowe zajęcia plastyczne, dyniowe zabawy, a nawet dyniowe wypieki.

W ramach kontynuacji Innowacji „Razem możemy więcej” ponownie grupę Poszukiwaczy i Analityków odwiedzili goście z Grupy Seniorów z Wilkowa. Dzieci degustowały wykonane przez Seniorów smakołyki dyniowe: dżem, zupę oraz przepyszny sernik. Przedszkolaki poznały również właściwości odżywcze i zdrowotne dyni. Dużą atrakcją były zajęcia kreatywne, podczas których dzieci wykonały lizakowe duszki. Wykonując ćwiczenia oddechowe z jednorazowych rękawiczek powstały dmuchane stworki.
Atrakcyjność działań, miła atmosfera, dobry humor sprawiły, że kolejne spotkanie z seniorami  można uznać za bardzo udane i owocne.

M. Kusy