„Zdrowe Dzieci”- projekt Ministerstwa Zdrowia

Najstarsze grupy z naszego przedszkola zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie Ministerstwa Zdrowia pt: „Zdrowe Dzieci” .

Projekt ma na celu zmianę nawyków żywieniowych u dzieci oraz zachęcanie do aktywnego spędzania przez nie czasu.  Aby tak się stało założenia projektu obejmują edukowanie i  współpracę całego środowiska dziecka.

Realizują zadania projektowe oraz innowację „W zdrowym ciele zdrowy duch”  23 i 24.11.2023 r. grupy: Badacze, Poszukiwacze, Analitycy i Konstruktorzy wraz z rodzinami wzięli udział w zajęciach warsztatowych przybliżających im podstawy zdrowego stylu życia i tym samym pokazanie jak w łatwy sposób i małymi krokami kształtować zdrowszą codzienność. Podczas zajęć  została w ciekawy sposób  przedstawiona Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej wraz z dziesięcioma zasadami. Przeprowadzone zostały również zajęcia ruchowe z Misiem Pandą oraz wspólnie wykonane  zdrowe przekąski, sałatki, kanapki, szaszłyki, koktajle  i wiele innych owocowo-warzywnych przysmaków.  Dzieci naśladując rodziców chętnie włączały się w działania i próbowały nieznanych dotąd smaków.

„Bo jeśli dorośli wokół zmienią swoje nawyki, droga dziecka do zmiany będzie skuteczniejsza i przyjemniejsza. Bo cudownie jest robić ciekawe rzeczy razem”.

A. Lubańska