Liga algorytmiczna w ramach Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Ogólnopolski Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego to dla uczniów i uczennic nie tylko zdobywanie wiedzy podczas kółka informatycznego #Koderzy to również możliwość sprawdzenia tej wiedzy w praktyce, między innymi podczas LIGI algorytmiczej, która wystartowała 7 grudnia i oczywiście bierzemy w niej udział.

LIGA jest praktycznym przygotowaniem do Zawodów Algorytmicznych #CMI, Olimpiady Informatycznej oraz innych konkursów algorytmicznych i informatycznych. Zespoły uczniów będą ze sobą współzawodniczyć w 8 rundach na wybranym przez siebie poziomie zaawansowania i w wybranym języku kodowania (Scratch, C++, Python). Na wygrane zespoły czekają ciekawe nagrody. Prosimy TRZYMAJCIE kciuki za NASZYCH #Koderów!

Uczniowie będą ze sobą współzawodniczyć na 3 poziomach, w zależności od zaawansowania:

Poziom A – Skrzaty – to zadania dla uczniów ze szkół podstawowych, klasy IV-VIII. Dedykowanym do rozwiązywania zadań językiem na tym etapie będzie język Scratch.

Poziom B – Gnomy – to zadania na poziomie średniozaawansowanym dla uczniów ze szkół podstawowych, klasy IV-VIII i I klasy szkoły ponadpodstawowej. Zadania można rozwiązywać w języku Python lub C++.

Poziom C – Gremliny – to zadania na poziomie zaawansowanym dla wszystkich uczniów, szczególnie ze szkół ponadpodstawowych. Zadania można rozwiązywać w języku Python lub C++.

LIGA będzie odbywała się w ośmiu rundach w trybie on-line. Każda runda będzie trwała 4 tygodnie. Przez 2 tygodnie uczniowie będą rozwiązywali jedno zadanie wybrane z danej kategorii, które zostanie ocenione w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Źródło wpisu: Centrum Mistrzostwa Informatycznego