Wizyta „Poszukiwaczy” w poradni specjalistycznej „W Pełni Zdrowia”

Dnia 22 stycznia przedszkolaki z grupy „Poszukiwacze” wybrały się na wizytę do poradni Specjalistycznej „W Pełni Zdrowia”. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z realizacją innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Celem wycieczki było promowanie zdrowego stylu życia oraz zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem i pracą pielęgniarki. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie. Dzięki wizycie w przychodni dzieci miały szansę przezwyciężyć uczucie lęku przed personelem medycznym, a także wzbogacić słownictwo związane z przychodnią lekarską. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały dyplomy za udział w zajęciach edukacyjnych „Bądź zdrów” oraz zdrowy poczęstunek w postaci jabłka, po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas❤️

K. Kuczyńska