Innowacja „Świece- od serca dla serca”

W styczniu 2024 r. w ZE1 Świebodzin została zrealizowana innowacja „Świece- od serca dla serca”, której celem było połączenie dwóch ważnych idei: „Zero Waste” czyli nadawania nowego życia produktom oraz idei kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka i chęci pomocy potrzebującym.

Tytuł innowacji nawiązywał do różnych aspektów pomocy: „od serca”- czyli materiały- słoiczki po produktach spożywczych i stare, częściowo użyte świece, pochodziły z wcześniej zorganizowanej zbiórki; „dla serca”- czyli dochód ze sprzedaży świec został przekazany  na wsparcie szkolnego finału akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowe życie świecom podarowali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła biologicznego.

K. Stróżyk