Spotkanie z Seniorami – poznajemy tradycje wielkanocne w PP8

Dnia 18.03.2024 grupę „Poszukiwaczy „„Analityków” odwiedzili kolejny raz Seniorzy z Wilkowa.
Spotkanie miało na celu zapoznać dzieci z tradycjami wielkanocnymi. Zajęcia miały charakter warsztatów – pokazowy.
Przedszkolaki ugościły seniorów krótką częścią muzyczno-taneczną, a później to się działo…, dzieci szukały czekoladowych jajeczek schowanych przez zajączka, barwiły naturalnymi barwnikami(łupiny cebuli) jajka, wykonywały z pomocą seniorów i nauczycielek palmy wielkanocne z bukszpanu i ozdób wiosennych, a także smakowały pyszne baby wielkanocne.
Zajęcia były bardzo aktywne, pełne wrażeń, dużo zdobytej wiedzy n/ t tradycji świątecznych.

Dzieci z Seniorami stworzyły wyjątkowy klimat i atmosferę, które na długo zostaną w pamięci uczestników spotkania wielkanocnego.

A. Klimek