Rok szkolny 2023/2024
„Segregujemy odpady z ReFlexem” – warsztaty ekologiczne prowadzone przez panią Katarzynę Radej z CZG-12

@projektReFlex

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ekologicznym „Segreguj odpady z ReFlexem”, którego zadaniem jest rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie właściwego postępowania z opakowaniami elastycznymi takimi jak: folie po płatkach śniadaniowych, chrupkach, chipsach, batonach itp. oraz zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych: elastycznych opakowań wielomateriałowych oraz opakowań z tworzyw sztucznych.

Podczas warsztatów prowadzonych przez  Katarzynę Radej z CZG-12 20 marca 2024 r. w naszej szkole cała społeczność szkolna miała możliwość poszerzania swojej wiedzy ekologicznej nt. cyklu życia odpadów oraz nt. segregacji odpadów. Oglądaliśmy próbki pokazujące poszczególne etapy przygotowania do recyklingu, w tym odpadów opakowaniowych, granulaty recyklingowe, półprodukty itp.  Podczas zajęć Pani Kasia rozdawała uczniom materiały edukacyjne, ulotki a najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody– karty memo, śniadaniówki, worki, eko quizy, gra double. Nasza szkoła wzbogaciła się także o pojemniki (45 l.) do selektywnej zbiórki odpadów (papier, plastik, szkło, bio) oraz tablice edukacyjne.

Koordynatorami projektu są Ewelina Ambroży oraz Ewelina Pałetko-Koloska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.projektReFlex.pl lub na www.facebook.com/projektReFlex.