Eksperymenty w przedszkolu z uczniami koła fizycznego

W poniedziałek, 11 marca uczennice klas siódmych należące do kółka fizycznego wraz z opiekunką Edytą Skowron odwiedziły młodszych kolegów z przedszkola – grupy sześciolatków.  Zaprezentowały  maluchom  proste i efektowne doświadczenia. Przedszkolaki przyglądały się z wielkim zainteresowaniem.  W niektóre doświadczenia przedszkolaki angażowały się osobiście, co sprawiało im ogromną frajdę. Niektóre doświadczenia wywołały zachwyt, a niektóre zaskoczenie.
Zaprezentowano między innymi: lawę w butelce, magiczny palec, samonadmuchujący się balon, strzelającą rakietę .
Który eksperyment najbardziej  podobał się przedszkolakom…?  Zdania były podzielone.
Widać było, że odrzut rakiety, która wystartowała w najmniej oczekiwanym momencie wywołał największy entuzjazm.
Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu przedszkolaki będą jeszcze bardziej ciekawe świata.
E. Skowron