Spotkanie z ratownikiem medycznym klas 8a i 8b

W piątek 22 marca, uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami:  panią
Urszulą Kozłowską i panią Edytą Skowron uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym i strażakiem. Spotkanie prowadził strażak pan Ireneusz Woźniak, a wspierał go ratownik medyczny pan Andrzej Woźniak.
Celem spotkania było poznanie zawodu strażaka oraz ratownika medycznego. Uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się z bliska wyposażeniu karetki pogotowia oraz wozu strażackiego Dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z pracą strażaka i ratownika medycznego, dowiedzieli się jaką szkołę należy ukończyć i jakie testy sprawnościowe należy zaliczyć, aby w przyszłości wykonywać jeden z tych zawodów.
Widać było duże zainteresowanie uczniów, zwłaszcza gdy siadali za kierownicą karetki pogotowia i oglądali wyposażenie obu pojazdów.
Być może był wśród nich przyszły strażak lub ratownik medyczny…

E. Skowron