Tydzień zdrowia w PP8

W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej placówce ,,Dzień zdrowia”. Przedszkolaki realizowały zadania i projekty zgodnie z planem pracy.

Poniedziałek zaczęliśmy od pokazu ratownictwa medycznego dla wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci miały okazję zobaczyć  podstawowy sprzęt ratujący nasze życie i zdrowie oraz poznać procedurę postępowania w przypadku sytuacji wymagającej wezwania pogotowia ratunkowego. Nasz gość specjalny przybliżył również dzieciom zawód ratownika medycznego.

Podczas kolejnych  dni  naszą placówkę odwiedziło wielu gości związanych ze służbą zdrowia. Wizyta fizjoterapeuty, dietetyka, ratownika medycznego, logopedy i pielęgniarki wzbogaciła i poszerzyła naszą wiedzę na temat zdrowia. Dzieci bardzo chętnie i czynnie brały udział w warsztatach z naszymi specjalistami. Dzieci miały okazję poznać zawody swoich rodziców.

Na zakończenie tygodnia odbyła się wystawa plakatów  tematycznych  w Zespole Edukacyjnym nr 1 wykonanych przez każdą z grup przedszkolnych. ,,Tropiciele” wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do apteki, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Pani farmaceutka opowiedziała nam o swojej pracy i wręczyła dzieciom drobne upominki.

Organizatorem i pomysłodawcą ,,Dnia zdrowia” były wychowawczynie grupy ,,Tropiciele”, Natalia Ciesielska i Laura Konieczna. Ostatecznie ,,Dzień zdrowia” w Publicznym Przedszkolu nr 8 został nazwany ,,Tygodniem zdrowia”.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za pomoc w realizacji ,,Dnia zdrowia”.

Prace plastyczne  zostaną wystawione w ,, Domu Kultury” w Świebodzinie .

Zapraszamy!!!

Natalia Ciesielska, Laura Konieczna

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.