Dzień Ziemi w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie

Wspólnie nieśmy wieść o tym, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią   przynosić ogromne zmiany!

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych.

Nasza szkoła również obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klas 4b i 6b wraz z opiekunami wyruszyli w teren, by posprzątać porzucone śmieci na obszarach zielonych. Była to okazja do przypomnienia zasad prawidłowej  segregacji  śmieci.

Powstała gazetka ekologiczna o skutkach globalnego ocieplenia, która zdobi hol szkoły, ekoprzyjaciele wykonali plakaty pokazujące, jak być ekologicznym na co dzień, klasy 4 pracowały nad zmniejszaniem swojego śladu wodnego.

#SprzątamyDlaPolski

Ewelina Pałetko – Koloska