• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok szkolny 2023/2024
Podsumowanie współpracy z Seniorami

Podsumowanie współpracy z Seniorami

To był wspaniały czas……lecz wszystko ma swój początek i koniec….. .
10 czerwca 2024  w Wilkowie grupa ” Poszukiwaczy ” i ” Analityków”  podsumowały współpracę międzypokoleniową piknikiem integracyjnym z Grupą Seniora z Wilkowa, prowadzonej przez P. Edytę Borowczak.
Wspólne działania przedszkolaków z Seniorami zaczęły się w październiku 2023 roku w ramach innowacji „Razem możemy więcej” podczas cyklicznych spotkań , na których seniorzy przekazali dzieciom staropolskie tradycje : kiszenie kapusty, dyniowe potrawy, wizyta Św. Mikołaja, ozdabianie pierników, spotkanie z kolędnikami, wykonanie palm wielkanocnych, malowanie pisanek, wspólne tworzenie ekozabawek, obchodzenie Święta Niepodległości, Dnia Babci i Dziadka. 
 
Spotkanie w Wilkowie miało również temat przewodni. Dzieci mogły poznać i posmakować ekoprodukty. 
Seniorzy przygotowali twarożek z rzodkiewka i szczypiorkiem, pyszne soki z miętą, swojski chlebek i bułeczki, a także ciasto drożdżowe. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały zdrową sałatkę owocową.  Dzieci były zachwycone ogniskiem, na którym piekły chleb i kiełbaski . 
 
Zawody sportowe oraz taniec „Belgijka” udowodniły, że nie ma granic wiekowych. 
Szczęście i radość dzieci, zaangażowanie, serdeczność, ogromna empatia Seniorów zbudowała piękne relacje, pozostawiając ogromny bagaż przepięknych przeżyć i wspomnień, które zostaną w sercach dzieci  i seniorów na długie lata.
 
Dziękujemy Drodzy Seniorzy !!! Jesteście wspaniali i wyjątkowi. 
 
Małgorzata Kusy
Bernadeta Wolska