Rok Szkolny 2024/2025
Pozytywnie zakropkowani

International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, pasji, odwagi i zabawy, które corocznie obchodzimy 15 września.  Nasi uczniowie, zarówno młodsi, jak i starsi również świętowali  Dzień Kropki.

W klasach I-III opiekunki Małego Samorządu –  p. A. Skrzypek -Zdziennicka i p. M. Suchta przygotowały scenariusz dnia z różnymi propozycjami aktywności.  Uczniowie zapoznali się z historią  Vashti, dziewczynki, która odkryła w sobie talent plastyczny. Następnie podobnie jak bohaterka opowiadania, rozbudzili swą kreatywność i wyobraźnię:  tworzyli własne drzewa talentów,  zamienili się w prawdziwych artystów i wyklejali obrazki kropkami z plasteliny. Tworzyli również ciekawe prace, korzystając z kropek, łączyli je w różne obrazy oraz  wykonywali kropkowe opaski. Na koniec, korzystając z fotobudki, którą wykonała p. J. Mickaniec, wzięli udział w mini sesji fotograficznej.

W starszych klasach za organizację Dnia Kropki odpowiadały panie uczące języka polskiego: H. Dembowska, I. Statkiewicz oraz J. Zagdańska. Uczniowie, zainspirowani opowiadaniem, stworzyli prawdziwe kropkowe dzieła sztuki. Najważniejsza  w tym dniu była nie tylko nauka, ale także radość uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małych kropek mogli stać się wielkimi artystami. Na lekcjach języka polskiego powstawały wyjątkowe i niepowtarzalne gry, rebusy, historyjki oraz kropkowe dzieła sztuki. Odbyła się także pogadanka o roli motywacji i wierze we własne możliwości. Siedząc w kręgu, uczniowie wysłuchali opowiadania o Kropce, która zrozumiała, jak ważną rolę pełni w całym tekście pisanym. Następnie sami stworzyli opowiadanie, przekazując sobie piłeczkę i dodając zdanie po zdaniu. Na koniec oczywiście postawili dużą kropkę.

To był wesoły i niezapomniany dzień, w którym dzieci, świetnie się bawiąc, odkrywały swoje talenty i mocne strony.