Rok Szkolny 2024/2025
Bezpieczni w drodze do i ze szkoły

„Bezpieczni w drodze do i ze szkoły” to cykliczna akcja przeprowadzana przynajmniej raz w roku nie tylko podczas zajęć w klasach. Uczniowie najmłodszych oddziałów Zespołu Edukacyjnego nr 1 wzięły kolejny raz udział w spotkaniu z przedstawicielem KPP w Świebodzinie, panem Marcinem Rucińskim, który nie tylko opowiedział o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale wyjaśnił jak poruszać się w sytuacji kierowania ruchem przez policjanta oraz rozszyfrował „tajne” do tej pory dla uczniów znaki i gesty. Pan Marcin przybliżył pracę i obowiązki policjanta, a następnie przeprowadził egzamin praktyczny dla wszystkich uczniów ze zdobytej w części teoretycznej wiedzy. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na pobliskie przejścia dla pieszych, gdzie najpierw parami, później grupowo przechodzili przez jezdnię. Warto pamiętać (nie tylko po zmroku) o zabraniu ze sobą elementów odblaskowych tak, jak uczyniła to jedna z naszych uczennic zabierając plecak SKO. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco!

M. Grześkowiak, E. Mech