Konkursy przyrodnicze

Serdecznie zapraszam uczniów do aktywnego udziału w konkursach o tematyce przyrodniczej.  Udział w konkursach jest bezpłatny, dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody (za zajęcie 1-go miejsca nagrody rzeczowe o wartości ok. 5 000 zł).

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów i ich regulaminy, dostępne są u nauczycielki biologii- p. Karoliny Stróżyk.

„Cała Polska parkiem białowieskim w fotografii” – przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii fauny lub flory na terenie Polski, ale takiej, która także występuje w Białowieskim Parku Narodowym.

Zgłoszenia i prace przyjmowane są do 24 marca br.

„Warstwy lasu na plakacie Puszczy Białowieskiej” – przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu prezentującego rośliny tworzące warstwy lasu na przykładzie Puszczy Białowieskiej.

Zgłoszenia i prace przyjmowane są do 24 marca br.

„Zakochaj się w puszczy” – przedmiotem konkursu jest napisanie opowiadania lub artykułu o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy

Zgłoszenia i prace przyjmowane są do 24 marca br.

„Prastara puszcza i oddziaływanie człowieka i zjawisk pogodowych” – przedmiotem konkursu jest wykonanie  prezentacji na temat oddziaływania człowieka i zjawisk pogodowych na Puszczę Białowieską.

Zgłoszenia i prace przyjmowane są do 23 kwietnia br.

Szczegółowe informacje: https://puszcza.tv/aktualnosci/1609/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-calej-polski