Koło informatyczne Świebodzińskie Granty Oświatowe

Zapraszam uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w zajęciach koła informatycznego realizowanych w ramach Świebodzińskiego Grantu Oświatowego „Edukacja STEAM – zajęcia pozalekcyjne w formie warsztatów łączące elementy programowania i robotyki z innymi dziedzinami wiedzy w modelu STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) w SP6”

Zajęcia będą podzielone na dwa bloki:
1) Pierwszy zajęcia wprowadzające do programowania i robotyki odbywać się będą w CZWARTKI na 8 godzinie lekcyjnej w godzinach 14.25-15.25 (1 x 60 minut) od 18 marca do 27 maja 2021 r. w formie zdalnej poprzez platformę MsTeams, po powrocie do szkoły w formie stacjonarnej (8 godzina lekcyjna 1 x 60 minut) w budynku szkoły ZE1 w Świebodzinie.

2) Drugi – projekt przewiduje przeprowadzenie warsztatów metodą STEAM na przełomie kwietnia/maja przez dwóch doświadczonych instruktorów spoza szkoły pracujących w Akademii Programowania i Robotyki działającej przy Stowarzyszeniu „ZA-BOREM”. Opiekę merytoryczną sprawuje dr hab. Eunika Baron-Polańczyk, prof. UZ. Zaplanowaliśmy pięć spotkań (5 x 180 minut), które odbywać się będą cyklicznie w formie zdalnej lub stacjonarnej w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.
Wszelkie informacje organizacyjne związane z drugim blokiem zajęć przekazywane będą poprzez DE Librus oraz MsTeams.
*Drugi blok to tylko pięć spotkań (5 x 180 minut)!
Chęć uczestnictwa w zajęciach oraz po szczegółowe informacje proszę zgłosić się za pomocą DE Librus lub poprzez platformę MsTeams do nauczycielki informatyki, p. Anety Raczykowskiej.