Międzynarodowy Dzień Matematyki

12 marca obchodziliśmy święto Królowej Nauk-matematyki. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy „Matematyczne mini podchody”, dostosowane do wieku dzieci i panujących obecnie obostrzeń. W zabawie wzięło udział pięć oddziałów przedszkolnych, dla każdego z nich przygotowane były cztery zadania, wraz ze wskazówkami gdzie mają szukać elementów układanki, której całość stanowił pociąg cyferkowy wraz z hasłem: Gratulacje! Jesteście mistrzami matematyki! Młodsze przedszkolaki zostały zapoznane z kolejnością dni tygodnia, pięcioma figurami geometrycznymi, grą domino i określeniami przestrzennymi, dla starszych dzieci zabawa była powtórzeniem i utrwalaniem zdobytych już umiejętności. Głównym celem obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki było pokazanie dzieciom, że matematyka jest przyjemna i daje radość.