Rok Szkolny 2021/2022
Regulamin Szkolnego konkursu religia

Drodzy Uczniowie,

Uroczystość Wszystkich Świętych już za nami. W miesiącu listopadzie chcemy Was zachęcić do zapoznania się z historią i sylwetką swojego  Świętego Patrona. Chcemy Was zaprosić do udziału w Szkolnym konkursie.

Regulamin Szkolnego konkursu „To dla mnie i dla Ciebie święci orędują w niebie”

1. Organizatorzy: Zespół Katechetyczny Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie.
  2. Cele:

– poszerzenie wiedzy uczniów o swoim świętym patronie

– rozwijanie zdolności manualnych i literackich

– rozbudzanie kreatywności uczniów

3. Kategorie:

– plastyczna (klasy 0-3 oraz 4-6)

– literacka (klasy 6-8)

4. Przedmiot:

Uczniowie zapoznają się z historią i sylwetką swojego świętego patrona, którego imię noszą.  W przypadku jego braku uczeń może wykonać pracę o swoim ulubionym świętym.

– w kategorii plastycznej uczniowie wykonują pracę formatu a4 lub a3 dowolną techniką (szkic, farba, kredka, wydzieranka, plakat, witraż itd.). Ma ona przedstawiać portret świętego lub wydarzenie z jego życia.  Praca musi posiadać tytuł: „imię świętego”, oraz być podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą.

– w kategorii literackiej uczniowie układają modlitwę do świętego lub piszą list albo wiersz opisujący np. jak święty wyglądał, kim był, dlaczego został świętym itp.

5. Termin: Prace przynosimy do swojej katechetki do dnia 30 listopada.

Do 3 grudnia jury wyłoni zwycięzców, a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

6. Ocena prac: jury oceniając pracę weźmie pod uwagę:

– kreatywność

– estetykę wykonania

– zgodność imienia autora ze świętym patronem

7. Nagrody:

Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma ocenę cząstkową 6 i pochwałę w dzienniku oraz dyplom. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są drobne nagrody rzeczowe 😊

8. Prace nie zostaną zwrócone autorom.  Będą wystawiona na w gablocie katechetycznej.