Rok Szkolny 2021/2022
Uczniowie klasy 3b i 3d odwiedzają Gniezno i Biskupin

10 maja  wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Frankiewicz i p. Danutą Krasowską uczestniczyliśmy w wycieczce do Gniezna. Pierwszym punktem programu było zdobycie Wzgórze Lecha. Następnie zwiedziliśmy  Katedrę Gnieźnieńską ze słynnymi drzwiami, na których przedstawiono 18 scen z życia Świętego Wojciecha. Pamiątkowe zdjęcie klasowe wykonaliśmy na tle pomnika króla Bolesława Chrobrego. Spacerując uliczkami Starego Rynku podziwialiśmy zabytkowe kamieniczki i herby miast polskich  wtopione w  płyty chodnikowe. Dalej udaliśmy się do miejsca, którego odkrycie było jednym z najważniejszych wydarzeń z dziedziny archeologii w Polsce i Europie tj. do Biskupina. Z bliska zobaczyliśmy wały obronne, palisady, chaty mieszkalne. To tu nagrywano sceny z filmu ,,Ogniem i mieczem”.

Wycieczka pozwoliła nam poznać kolebkę państwa polskiego, zobaczyć z bliska miejsce, w którym powstawało nasze państwo.