Rok Szkolny 2021/2022
Wycieczka uczniów klasy 3d do Muzeum Regionalnego

22 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią Danutą Krasowską odwiedzili Muzeum Regionalne w naszym mieście. Tematem wycieczki była Moja pierwsza lekcja muzealna. Przywitała nas i oprowadzała po muzeum Pani Magdalena Armanowska. Na początku wycieczki udaliśmy się do Wystawy Stałej poświęconej  przyrodzie Ziemi Lubuskiej. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się roślinom, ssakom, ptakom naszych okolic. Przypominaliśmy sobie jakie są charakterystyczne typy lasów, jezior w   naszym regionie. W dalszej części przeszliśmy do wystawy Historia Miasta i Regionu. Tutaj zapoznaliśmy się z wybranymi zagadnieniami z historii Świebodzina i okolic. Na podstawie obrazów oraz bardzo interesującego filmu mogliśmy zobaczyć jak wyglądał dawny Świebodzin. Zobaczyliśmy jak zmieniało się miasto na przestrzeni lat. Zainteresowaniem dzieci cieszyło się bogactwo zgromadzonych eksponatów, a szczególnie dawne żelazka, krosna, monety, naczynia. Uwieńczeniem wycieczki były warsztaty plastyczne w pięknej XV wiecznej Sali Gotyckiej. Naszą uwagę przykuło efektowne sklepienie gwieździste. W otoczeniu wystawionych obrazów Pani Anny Jelak-Bogusz projektowaliśmy kartkę pocztową Świebodzina.

To była piękna i bardzo pouczająca lekcja historii i przyrody naszego miasta i regionu. Dziękujemy organizatorom Muzeum Regionalnego za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

Uczniowie klasy 3d z wychowawcą Danutą Krasowska