Rok Szkolny 2021/2022
Koncert dla przedszkolaków

W dniu 10 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka odbyła się audycja muzyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 dla dzieci z Przedszkola nr 8 w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie.

Audycja odbyła się w ramach zajęć rytmiki realizowanych w przedszkolu. Audycja miała na celu umożliwienie posłuchania muzyki na żywo przedszkolakom, uwrażliwienie na piękno muzyki, naukę prawidłowego zachowania na koncercie, poznanie nazw instrumentów i rozpoznawanie dźwięku poszczególnych instrumentów. Starsi uczniowie w ramach własnego rozwoju wystąpili publicznie i dzielili się z innymi swoją pasją do instrumentu. Mogli sprawdzić się po czasie pandemii i wystąpić publicznie dla dzieci co niweluje stres i wzmacnia poczucie własnej wartości młodych muzyków.

Nauczyciele przygotowujący koncert to: Daria Puciata i Gabriela Podgórna. Uczniowie, którzy wystąpili to instrumentaliści: Mikołaj Najdecki, Zajdel Mikołaj, Bartosz Zawiski, Maja Siroń, Hanna Wolnik, Apolonia Świtała, Weronika Martyn, Antonina Dąbrowska.

Daria Puciata