Rok Szkolny 2021/2022
Wspomnienie…

Wycieczka do Ołoboku w ramach „Leśnej szkoły z klimatem” klasy 5a i 5c

Podczas zajęć w lesie z zaprzyjaźnionym leśnikiem panem Tomaszem Retkowskim uczniowie dowiedzieli się między innymi jak mądrze korzystać z lasu, jak się w nim nie zgubić, po co leśnicy wyznaczają szlaki, które rośliny wolno zrywać, jak i co zrobić kiedy natkniemy się na dzikie zwierzę, po co są szkółki leśne, jakie są warstwy lasu. Obserwowaliśmy budki lęgowe ptaków i rozpoznawaliśmy gatunki ptaków mieszkających w lesie. A na koniec przy ognisku piekliśmy kiełbaski i rozmawialiśmy o pięknie przyrody.

Poprzez realizowanie grupowych zajęć wspieramy rozwój kompetencji interpersonalnych, umiejętności uczenia się i pracy w grupie, komunikacje, logiczne myślenie, kreatywność oraz samodzielność.