Rok Szkolny 2022/2023
W TYM ROKU PO RAZ 29. WYRUSZYLIŚMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ!

„Wszystkie śmieci są nasze”

– pod takim hasłem odbywała się tegoroczna Akcji Sprzątanie Świata.

Nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Tradycyjnie nie zabrakło naszej szkoły, podczas piątkowej akcji sprzątaliśmy teren wokół szkoły. Wychowawcy klas podczas piątkowej lekcji wychowawczej przeprowadzili lekcję poświęconą selektywnej zbiórce i recyklingowi surowców wtórnych. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat działań ekologicznych na rzecz Ziemi.

Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów przyrodniczych ogłosili trzy konkursy ekologiczne:

1. „Zdjęcia posprzątanego fragmentu najbliższej okolicy”

Należało zrobić zdjęcie tego miejsca przed i po sprzątaniu. Na zdjęciu miała się znaleźć ilość zebranych śmieci. Laureatami w tym konkursie są: Bagińska Natalia 6a,

Bińczycka Michalina 8c,

Tyliszczak Maja 8c.

•  ” Wiem,  dlatego  nie śmiecę”

Należało zaprojektować i wykonać plakat, który zachęci do nie śmiecenia. Laureatem w tej kategorii jest Tkaczyk Jakub 7a.

• „Drugie życie odpadów”

Należało dać drugie życie przedmiotom, które trafiają do kosza. Laureatem w tej kategorii jest Wanat Ksawery 4b.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Pamiętajmy:

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”