Rok Szkolny 2022/2023
Dzień Drzewa

10.10. obchodzony jest międzynarodowy Dzień Drzewa, który polega na sadzeniu drzew.  Dlatego i w naszej szkole zaplanowaliśmy szereg działań związanych z celebracją tego święta. Klasy IV przygotowały plakaty nt. funkcji drzew, które ozdobiły hol szkoły. Pozyskaliśmy sadzonki drzew z Nadleśnictwa Świebodzin oraz od zaprzyjaźnionego leśniczego, które posadziliśmy na terenie naszej szkoły. Powstała piękna alejka młodych drzewek, złożonych z lip, dębów, olch i świerków (około 20 sztuk). Poznaliśmy zasady sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji. Odwiedził nas również leśniczy pan Tomasz Retkowski, który opowiadał nam o warstwach lasu oraz jego funkcjach. Rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew iglastych i liściastych.