Rok Szkolny 2022/2023
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji rozmawialiśmy z przedszkolakami o emocjach, dbaniu o relacje, wspólnym spędzaniu czasu, rozwiązywaniu problemów i dbaniu o wolny czas.

We wszystkich grupach panie logopedki: Hanna Święcicka, Marta Kacperska i Karolina Ruczewska – Wolin oraz pani psycholog Karolina Kwaśniewska – Towściuk przeprowadziły warsztaty zatytułowane „Jesteśmy ważni i potrzebni”. Dzieci wskazywały, co im się podoba w ich wyglądzie, tworzyły ścisły krą i przez zabawę uczyły się współpracy. Wykonały też bajecznie kolorowe drzewa. Wiedzą już, że ich grupa jest jak drzewo – każdy jest inny, tak jak liście, ale wspólnie dzieci tworzą całość.

Wszyscy specjaliści zgodnie orzekli, że nasi podopieczni wiedzą wiele na temat dbania o swoje zdrowie.