Rok Szkolny 2022/2023
ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Nasi uczniowie klas 1-3 oraz wychowankowie świetlicy  wzięli udział w tej akcji. Dzieci brały udział w różnego rodzaju aktywnościach zwianych z tematyką tego dnia. Uczniowie uczyli się piosenek związanych z umiejętnością mycia rąk, wysłuchali tekstu „Kukuryku na ręczniku”, tworzyli plakaty, obejrzeli inscenizację „Dwie rączki” oraz oglądali filmiki instruktażowe jak właściwie myć ręce.

Najważniejszym punktem dnia były jednak warsztaty prawidłowego mycia rąk, które nasi uczniowie zaliczyli na „szóstkę”. Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do pogłębienia nawyku częstego i starannego mycia rąk, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem naszych uczniów.

Organizatorzy: Ewelina Ambroży, Justyna Mickaniec, Małgorzata Suchta