Rok Szkolny 2022/2023
WARSZTATY KULINARNE W PIZZERII!

Dnia 4 kwietnia uczniowie klasy 3 b wybrali się na warsztaty kulinarne do pizzerii Mafia mieszczącej się w galerii HOSSO w Świebodzinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii, pracą kucharza oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku.

Najpierw uczniowie poznawali kolejne etapy wykonania pizzy, poznali składniki potrzebne do jej przygotowania, obejrzeli specjalny piec do jej wypieku. Po pokazie przystąpili do samodzielnego przygotowania pizzy. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę kucharza, zrobić pizzę z ulubionymi składnikami, a następnie jej skosztować. Uczniowie byli bardzo podekscytowani swoim zadaniem. Warsztaty sprawiły wszystkim bardzo dużo radości.

Każdy uczestnik warsztatów na zakończenie otrzymał certyfikat małego kucharza.

Dzieci obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców(oczywiście pod ich czujnym okiem).

R.Frydrych