„Edukacja z wojskiem”

23 maja 2024 r. klasa 7b wzięła udział w programie edukacyjno – obronnym projektu „Edukacja z wojskiem”  zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności, a także zachowania w sytuacjach kryzysowych. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o pojęciu bezpieczeństwa, poznali sygnały alarmowania i powiadamiania oraz podstawowe zasady ratowania życia i mienia, w tym zasady ewakuacji.

W części praktycznej warsztatów uczniowie wzięli udział w dwóch próbnych ewakuacjach z sali lekcyjnej oraz ćwiczyli sposoby postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące m.in. codziennej pracy żołnierzy oraz postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.

M. Kuczejko