Wycieczka klas 5 do Torunia

W poniedziałek, 27 maja klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami pojechały na dwudniową wycieczkę do Torunia. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali z przewodnikiem zabytki Starego Miasta, m.in. dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski i Krzywą Wieżę. Wzięli również udział w grze miejskiej, dzięki której dokładniej poznali historię miasta. Następnego dnia odwiedzili Żywe Muzeum Piernika, gdzie w magiczny sposób przenieśli się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto i przy użyciu drewnianych form upiekli toruńskie specjały. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt piątoklasistów w toruńskim centrum nauki Młyn Wiedzy. Wycieczkę można zaliczyć do udanych, pogoda dopisała, a uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Joanna Zagdańska

Agnieszka Wawrzyniak