Lubuski młodzieżowy magazyn społeczno-kulturalny „Młody Obywatel”

Szanowni Państwo,

Jako gorzowskie Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM stworzyliśmy pierwszy w Polsce społeczno-kulturalny magazyn młodzieżowy „Młody Obywatel”. Magazyn powstał dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych. Czasopismo jest tworzone wyłącznie przez młodych Lubuszan i dotyczy spraw ważnych dla uczniów i studentów z naszego województwa. Naszym celem jest oddanie głosu młodym ludziom. Magazyn jest kolportowany całkowicie za darmo, a wersje papierowe można znaleźć w zielonogórskim Planetarium Wenus, w Urzędzie Marszałkowskim woj. Lubuskiego w zielonej Górze, czy w gorzowskiej galerii handlowej Nova Park. Wersja cyfrowa jest dostępna w Internecie. Z racji tego, że chcemy z naszym pismem dotrzeć do młodych ludzi, mieszkańców lubuskiego, przesyłamy do szkół pismo zachęcające do zainteresowania uczniów magazynem.

Magazyn w wersji cyfrowej znajdą Państwo na stronie www.mlodyobywatel.pl, jak również przesyłamy go w załączeniu. Magazyn można pobrać i zamieścić chociażby na stronie szkoły, by zachęcić młodzież do czytania.

Do publikowania tekstów w naszym magazynie mógł zgłosić się każdy chętny młody Lubuszanin, a rekrutację prowadziliśmy poprzez informacje medialne, w tym w mediach społecznościowych. Artykuły są pisane przez samych uczniów i studentów z różnych miejscowości w województwie lubuskim. Tematy, które poruszają to, m.in. ekologia, kultura młodzieżowa oraz aktywność społeczna. Tematem numeru to „Szkoła inaczej. Alternatywne pomysły na edukację w Lubuskiem”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się.
Mlody-Obywatel-2.2020.pdf

Zachęcamy do zainteresowania młodych ludzi magazynem i życzymy miłej lektury.