Kółko plastyczne proponuje na grudniowe wieczory

Ozdoby bożonarodzeniowe własnoręcznie robione, mogą być formą zabawy i relaksu. To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie najbliższych na długie grudniowe wieczory. Tak przygotowane ozdoby, to najpiękniejsza, oryginalna dekoracja każdego wnętrza. Często przedświąteczny czas jest dość napięty. Warto też oderwać się od komputerów, przy których spędzamy teraz więcej czasu, od ekranów telewizorów, aby złapać oddech, na chwilę zrelaksować się i spędzić spokojnie czas z rodziną, przygotowując własnoręczne ozdoby na Boże Narodzenie. Być może pomocna okaże się propozycja uczniów naszej Szkoły uczęszczających na Kółko plastyczne. Są to piękne zawieszki wykonane z naturalnych materiałów: glinki ceramicznej i masy solnej, ozdobione techniką decoupage. W sklepach pełno jest gotowych dekoracji, jednak samodzielne ich wykonanie (zwłaszcza, kiedy wykorzystamy naturalne produkty), jest działaniem zdecydowanie pro ekologicznym. Do wykrojenia kształtów użyliśmy „ciasteczkowych” foremek:) Praktyczne wskazówki dotyczące materiałów i technik znajdziecie z łatwością na stronach internetowych. Tak wykonane ozdoby można przechowywać  i wykorzystywać przez wiele lat, więc ich dodatkową zaletą będzie nieoceniona wartość pamiątkowa. Życzymy kreatywnych pomysłów i miłych wspólnych chwil.

Opiekun Kółka plastycznego Urszula Sawicka