Ostatnie zajęcia projektowe w ramach realizacji Świebodzińskiego Grantu Oświatowego już za nami

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy realizację zajęć w ramach grantu oświatowego „Szkoła życia- przyrodnicze zajęcia pozalekcyjne dla uczniów SP6 w Świebodzinie”. Kilkunastu uczniów wzięło udział w cyklu 24 zajęć praktycznych umożliwiających naukę poprzez doświadczenie.

Podczas realizacji zajęć projektowych uczniowie mieli okazję m.in. zgłębiać tajniki obserwacji mikroskopowych, metod badawczych, brali udział w ciekawych warsztatach i pogadankach, na których zostało wykorzystane zaplecze techniczne współorganizatora projektu – p. Sebastiana Pilichowskiego, prowadzącego działalność „Żywa Edukacja”.

Jeszcze podczas zajęć stacjonarnych mieliśmy okazję zapoznać się z żywymi zbiorami (karaczany, straszyki, pajęczaki), a także rekwizytami przyrodniczymi oraz zbiorami gatunków roślin. Podczas nauki zdalnej zajęcia były równie ciekawe – obserwowaliśmy m.in. preparowanie owadów, zachowanie gadów, w tym węży własności p. Sebastiana. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną nie byliśmy w stanie w obecnym czasie zrealizować wycieczki do Centrum Przyrodniczego i Planetarium Wenus w Zielonej Górze, ale co się odwlecze… 😉

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie we współprowadzenie zajęć firmie Żywa Edukacja – Sebastian Pilichowski – mamy nadzieję, na kontynuację zajęć w przyszłości.

Projekt został w całości sfinansowany przez Gminę Świebodzin w ramach Świebodzińskich Grantów Oświatowych.

Realizator projektu- Karolina Stróżyk