EkoEksperymentarium.pl – ekogra

Nasz szkoła bierze udział w projekcie ekoEksperymentarium.pl.  EkoEksperymentarium online to ekogra, która uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Projekt realizowany jest na kółku ekologicznym i w kl.4a.