Świebodziński Grant Oświatowy – kolejne warsztaty STEAM

W sobotę odbyły się kolejne emocjonujące i pełne wrażeń warsztaty informatyczne łączące elementy programowania i robotyki z innymi dziedzinami wiedzy w modelu STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) w ramach współpracy z Akademią Programowania i Robotyki i Zakładem Mediów i Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Tym razem cztery drużyny rywalizowały ze sobą w emocjonującym konkursie SMARTbot, który polegał na zbudowaniu własnego robota i zaprogramowaniu go w „inteligentny” sposób (tak aby omijał napotkane przeszkody). Kategorie jakie były brane pod uwagę w końcowej ocenie drużyn to: czas jazdy robota, liczba czujników, konstrukcja – pomysł, pracowitość i współpraca drużyny. Dzieci w nagrodę otrzymały upominki i gadżety reklamowe Uniwersytetu Zielonogórskiego.