Uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola nr 8

W dniu 28.08.2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola nr 8, które wchodzi w skład Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie. W uroczystości wzięły udział wszystkie osoby zaangażowane w ten projekt. Burmistrzowie złożyli im szczególne gratulacje i podziękowania. W przedszkolu utworzone zostały dodatkowe miejsca dla wszystkich grup wiekowych objętych opieką przedszkolną. Jest to jeden ze sposobów poprawy jakości opieki przedszkolnej w naszej gminie. Nowa placówka zyskała finansowe wsparcie (blisko 300 tys. zł) ze środków Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu możliwy był remont pomieszczeń przedszkolnych, zakup wyposażenia, a także dokształcenie oraz zatrudnienie kadry pedagogicznej i nowych pracowników.

Źródło: Gmina Świebodzin, http://www.swiebodzin.eu