Rok Szkolny 2021/2022
Zaczytani

Na początku grudnia br. nasza szkoła otrzymała od Fundacji Zaczytani.org blisko 300 książek dla dzieci.

Książki te będą stanowiły wyposażenie „Półeczek dla książeczek” w przedszkolu, w bibliotece i na korytarzu.

Jej ideą jest promocja czytelnictwa, zwiększanie dostępu do literatury oraz popularyzacja bookcrossingu.
Zasady korzystania z „Półeczek dla książeczek” są proste. Całość zbiorów będzie przeznaczona do użytku publicznego i udostępniana wszystkim chętnym. Korzystanie ze zbiorów będzie nieodpłatne, a każdy będzie mógł zabrać książkę do domu zgodnie z zasadą bookcrossingu, która zakłada, że po przeczytaniu książki czytelnik przekaże ją innej osobie, odda na zbiórkę książek (np. organizowaną przez Fundację Zaczytani.org) lub po prostu zwróci książkę na „Półeczkę”, aby inni mogli dalej z niej korzystać.

Zapraszamy wszystkich wielbicieli książek do naszej szkolnej biblioteki.

Do zobaczenia!